Pēdējo septiņu gadu laikā Latvijā ir atjaunotas aptuveni tikai 740 daudzdzīvokļu ēkas, izmantojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu. Tie ir vien aptuveni 2% no padomju laikā celto daudzdzīvokļu ēku skaita valstī.
Tāpēc, lai izglītotu un iedrošinātu iedzīvotājus spert pirmos soļus savu māju atjaunošanā, biedrība “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” (ESEB), finanšu piesaistes fonds “LABEEF” kopā ar SUNShINE projekta partneriem pasludinājuši februāri par ēku atjaunošanas mēnesi un rīko informatīvu kampaņu “Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības”.  Kampaņas mērķis ir mazināt sabiedrības aizspriedumus par ēku atjaunošanu, izglītojot, cik šis process patiesībā ir vienkāršots un pieejams.Dagnija Blumberga, ESEB valdes priekšsēdētāja: “Dažādu iemeslu dēļ daudzdzīvokļu ēku renovācija, ieskaitot siltināšanu,  Latvijā noritējusi ārkārtīgi lēni. Īpašnieku izlēmības trūkums daudzdzīvokļu ēku sektorā ir viens no galvenajiem šķēršļiem, kāpēc Latvijā nenotiek aktīva ēku atjaunošana. Tas ir svarīgi vairāku iemeslu dēļ, no kuriem būtiskākais ir arvien ātrāka mājokļu novecošanās, kas iezīmēs dzīvojamā fonda krīzes sākumu valstī tuvākajā nākotnē.”

Mēneša ietvaros notiks dažādas iedzīvotāju izglītojošas aktivitātes, laužot galvenos aizspriedumus par ēku atjaunošanu, kā arī izglītojot par Latvijai salīdzinoši jaunām pieejām jeb biznesa modeļiem, kas būtiski atvieglo un veido caurspīdīgāku un pārredzamāku pašu ēku atjaunošanas procesu. Viens no šādiem risinājumiem ir energoefektivitātes pakalpojuma sniedzēji jeb ESKO, kuru darbība balstās uz labāko Eiropas valstu un ASV praksi, nodrošinot standartizētu ēku atjaunošanas procedūru un dokumentāciju, kā arī garantētiem rezultātiem un enerģijas ietaupījumiem.“Mājai otru dzīvi! Zini savas tiesības” paredz virtuālās atvērtās dienas, kad ikviens var zvanīt ekspertiem, uzdot savus jautājumus un saņemt atbildes. Jautājumu uzdošanai speciāli izveidots ekspertu forums mājas lapā sharex.lv, kā arī sociālajā tīklā Facebook/ekubirojs. Plānotas arī dažādas tiešraides internetā, kā arī citi informatīvi pasākumi. Vairāk informācijas www.sharex.lv.

Projekta iniciators ir ESEB, LABEEF un projekts “SUNShINE”, bet tā partneri – Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Pensionāru federācija,  “ALTUM”, Latvijas namu pārvaldnieku un apsaimniekotāju asociācija, Cēsu dzīvokļu pārvalde, Valmieras namsaimnieks un Jelgavas nekustamo īpašumu pārvalde.