Palīdziet mums cīnīties ar Eiropas mājokļu krīzi!

Atbalstiet mūs ar savu ziedojumu!

Energoefektivitāte un zaļie ieguldījumi var glābt Eiropas ēku fondu

Ekubirojs ir bezpeļņas organizācija, kas veicina izpratni par problēmām, ar kurām saskaras Eiropas ēku fonds, izstrādā risinājumus pieejamu mājokļu renovācijai un sniedz uz pierādījumiem balstītus ieteikumus lēmumu pieņēmējiem. Mēs meklējam jūsu atbalstu, lai varētu palīdzēt tur, kur tas ir svarīgi – mūsu mājokļos.

Izaicinājums:

Enerģētiskā nabadzība: Arvien vairāk cilvēku cīnās, lai samaksātu rēķinus par elektroenerģiju - vismaz 50 miljoni ES iedzīvotāju cieš no enerģētiskās nabadzības, un kara Ukrainā dēļ enerģijas izmaksas ir strauji pieaugušas.

Mājokļu trūkums: Daudzām jaunām ģimenēm nav iespējams atrast mājokli par pieņemamu cenu – 10% ES iedzīvotāju ir pārslogoti ar mājokļa izmaksām, un 17% dzīvo pārpildītos mājokļos.

Klimata krīze: ES mājsaimniecības patērē 26% enerģijas un rada 36% CO2 emisiju, kas veicina globālo sasilšanu un mūsu atkarību no Krievijas enerģijas.

Riski veselībai: Katru gadu ES ekonomika zaudē aptuveni 194 miljardus eiro veselības aprūpes un darba ražīguma samazināšanās dēļ, jo ēkas ir nedrošas un tajās valda slikts klimats.
Mastu_iela_8_Riga

Risinājums:

Veicot visaptverošus energoefektivitātes pasākumus, var saglabāt un uzlabot nolietojušos ēku fondu.

Tās uzlabo dzīves apstākļus, nodrošina energoapgādes drošību, samazinot enerģijas patēriņu un samazinot Eiropas oglekļa dioksīda emisijas nospiedumu. Taču pašlaik Eiropā renovācijas viļņa uzplaukumu kavē daudzi šķēršļi. Māju īpašnieki nezina par riskiem, kas saistīti ar ēku renovācijas neveikšanu, daudzi politiķi neuztver šo jautājumu nopietni, un privātie uzņēmumi nav ieinteresēti piedāvāt mājokļu īpašniekiem efektīvus un pieejamus risinājumus.

Vairāk lasiet šeit!

Ko mēs darām:

Aizstāvēt mājokļu īpašnieku un iedzīvotāju intereses.

Sadarboties ar valstu valdībām, lai mazinātu regulatīvos šķēršļus un nodrošinātu piemērotas atbalsta programmas.

Sadarbība ar pašvaldībām, lai izveidotu dEEp atjaunošanas programmas.

Izveidot piemērotus uzņēmējdarbības modeļus un finansēšanas rīkus sadarbībā ar komerciālām organizācijām.

Piedalīties ES finansētos projektos, lai izstrādātu atbalsta struktūras, uzņēmējdarbības modeļus un politikas ieteikumus.

Kā jūs varam mūs atbalstīt?

Lai turpinātu mūsu darbu, mums ir nepieciešama jūsu palīdzība! Mēs vēlamies paplašināt savu darbību Eiropā. Lai gan esam guvuši nepieciešamo pieredzi Latvijā, mājokļu krīze skar visu kontinentu un pat ārpus tā. Lai palīdzētu Eiropas sabiedrībai atrisināt šo krīzi, mēs varam sagatavot vairāk un labākus informatīvos materiālus, palielināt savu ietekmi sociālajos plašsaziņas līdzekļos un tieši vērsties pie Eiropas politikas veidotājiem, lai mazinātu regulējuma šķēršļus no augšas. Mēs varam palīdzēt uzņēmumiem, kas vēlas sniegt energopakalpojumus, iekļaut dEEp renovāciju savā piedāvājumā un atbalstīt pašvaldības, lai tās izveidotu renovācijas programmas, kas sniegs tiešu labumu vietējiem māju īpašniekiem un vietējai ekonomikai.

Ne visi šie pasākumi tiek finansēti no ES projektu līdzekļiem. Tomēr ar jūsu atbalstu mēs varēsim brīvi ieguldīt savus centienus tur, kur tiem var būt vislielākā ietekme.

Atbalstiet mūs ar savu ziedojumu!